Про нас     

 

На захід від річки Стрипи знаходиться  так званий район Опілля. Горбм та широкі долини річок, межиріччя яких густо вкриті культурною, лісовою та лучною рослинністю, надають цій місцевості винятково красивого вигляду. Серед такої мальовничої природи розкинулось с.КОСТІЛЬНИКИ

на лівому березі р.Дністер. 

          Минали століття, а життя людей під владою чужоземних загарбників було нестерпним. Національний і соціальний гніт, безправя, голод, неуцтво - ось. що було характерне для наших предків.

         Уряд феодальної Польщі, а пізніше  і  уряд Австро-Угорщини не дбали про розвиток освіти, тримали український народ у темряві .До 1909 року в селі була суцільна неписьменність . В 1909 році першими навчилися  читати Кузь Василь ,Івасишин Василь , Фещак Ксенька , Кузь Іван .Їх вчив дяк , що приходив із села Копачинці.

В 1912 році На в село вперше був направлений вчитель. Це-Галат Юліан Романович, родом із Беремян . Спочатку навчали дітей в хаті Чверенчука Василя , а з 1914 року вже в школі яку щойно збудували на зібрані кошти селян. Навчання не було обовязковим, а тому частина дітей не навчалася, залишалася поза школою .

Школа була початкова. В ній навчалося спочатку 25-30 учнів, а потім 60-70 учнів. За час панування буржуазної Польщі з 1920 по 1939 рік в селі майже половина населення залишалася неписьменною .

Галат сумлінно працював , дбав , щоб учні мали ґрунтовні знання .Вчитель мав добру музичну підготовку , грав на скрипці , а тому уроки співів проводив цікаво. Під його керівництвом працював учнівський гурток художньої самодіяльності. Учні співали пісні , читали вірші на релігійні і державні свята .

Навчання велося українською мовою , вивчалась і польська мова. Слів «  українська мова», « Україна» не можна було вживати , а тому називали так: руська мова , а самих українців русинами . Для покарання учнів були введені різки . Той , хто чимось завинив , простягав руку долонею вверх і вчитель різкою бив по долоні.

Галат працював у нашому селі 28 років .( 1912- 1940рр)

Нова сторінка в історії  розвитку освіти почалась після звільнення села  від  фашистської неволі  у липні 1945 року .

Історія проекту

У цій частині ви можете описати історію проекту та причини, що послужили його виникненням. Вона підходить для згадки основних етапів проекту та вшанування його учасників.